MEXICO Yucuhiti - svetlé praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 44,00 €
← späť

MEXICO Yucuhiti - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

VÝBEROVÁ KÁVA OD PRASTARÝCH OBYVATEĽOV MEXIKA

Yucuhiti je drobná osada, ktorá sa nachádza hlboko v pralese a je úplne odrezaná od okolitého sveta. V osade žijú pôvodní obyvatelia, ktorí sú potomkami "Mixtékov". Dodnes hovoria ich rečou.

Títo ľudia celý život žijú ako lovci a zberači a všetko potrebné k prežitiu nájdu v džungli. Aj kávu.

Príbeh o Mixtékoch sa dostal aj k farmárovi Gildovi García Pérezovi. Rozhodol sa ich vyhľadať a ponúknuť im spoluprácu. Za ich dokonalú úrodu kávovníkových čerešní im bude dobre a férovo platiť. Ponuku prijali a dnes tak môžete ochutnať tento skvost z hlbín mexického pralesa.

Gildo je farmár a spracovateľ a s Mixtékmi spolupracuje ako mentor a školiteľ. Učí ich ako správne pestovať a zbierať výberovú kávu. Gildo túto kávu následne odvezie na svoju spracovateľskú stanicu a spracuje ju klasickou mokrou metódou. Čistá, iskrivá, sladká, proste jedinečná káva. MŇAM

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City - svetlé praženie
Metóda prírpavy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Vypredané
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 44,00 €

zľava 5% na naše kávy
pre registrovaných

3€ zľavový kupón
na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 03.07.2023
Min. trvanlivosť: 03.07.2024
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 195x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je sladká a iskrivá. Telo kávy je stredne silné marmeládové. V chuti sa kĺbia pestré tóny čerstvého žltého ovocia. Dochuť kávy sa nesie v mierne horkejšom duchu orieškov a čierneho čaju.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody typika a bourbon sa pestujú v regióne Oaxaca vo vulkanickej pôde v nadmorskej výške 1350 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou. Ručný zber a triedenie 2022. 

Ďalšie informácie

REGIÓN: Oaxaca 
MESTO: Miramar
FARMA:  Yucuhiti
VEĽKOSŤ FARMY: 3 ha
FARMÁR: Hermenegildo García Pérez
ODRODA: typica, bourbon
SPRACOVANIE: fully washed - mokré
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1350 m n. m.
ZBER: ručný zber a triedenie 2022

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Práve som sa vrátil zo služobky, kde ma v luxusnom hoteli hostili aj kávou - pochopiteľne riadne upraženou a s absolútne horkou chuťou... Preto som sa nevedel dočkať mojich výberových kávičiek tu doma :-) Ochutnal som prvý krát Mexico Yucuhiti (ako ovocné espresso): zaujímavé, že vôňa zŕn po zomletí nebola charakteristická pre svetlo pražené, ovocné kávy, ani nejak výrazná. Po extrakcii sa však riadne otvorila a nevedel som sa jej nabažiť. V chuti som čakal viac acidity, inak je plná a svieža. Na pozadí mierna horkosť, skvelý zážitok. Takže ďalšia fajnovečka v zbierke káv, ku ktorým si koláčik dám určite až chvíľu po vypití ;-)
Copyright © 2011 - 2026 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | +421 905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a získajte zľavy

Chcem sa zaregistrovať