Abyssinia Sumatra - svetlé praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Abyssinia Sumatra - SVETLÉ praženie (200 g, zrnková káva)

X-FactorAkciaNajpredávanejšieNovinka

Ochutnajte bájnu geishu zo Sumatry

Abyssinia je staroveké pomenovanie Etiópie. A presne odtiaľ pochádza aj táto odroda kávy. Podľa legiend, ktoré kolujú na Sumatre ju priniesli arabskí obchodníci priamo z Etiópie pred stovkami rokov. Je to bájna etiópska geisha kultivovaná v Indonézii.

Podľa dostupných zdrojov sa Abyssinia (kávovník z regiónu Gesha v Etiópii) oficiálne dostala do Indonézie aj s inými etiópskymi odrodami v roku 1928 prostredníctvom programu vlády. Nestala sa z nej ale masovka, pretože kávovník má nízku výnosnosť a je náchylný na choroby. Tak ju časom nahradili iné, výnosnejšie kávovníky.

Hendra je náš direct trade kávový farmár a na jeho farme rastú rôzne odrody kávovíkov a medzi nimi aj bájna Abyssinia. Pri zberoch nerobí rozdiely a všetko zbiera spoločne. Keď sme ho poprosili, aby nám spravil 150 kg čistej odrody Abyssinia, tak nebol moc nadšený, pretože to bola pre neho práca navyše. Ale nakoniec si vyčlenil celý pracovný deň a len pre nás nazbieral a spracoval 150 kg tejto nádhernej odrody. Užite si ju. Je jediná svojho druhu.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filter
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

18,00 €

15,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 27.11.2023
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 128x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je sladká, pripomínajúca vanilku. Telo kávy je stredne silné, krémové. Chuť kávy sa nesie vo veľmi sladkom duchu a je akoby ste rozpustili v smotane krowky. Na pozadí sa nesie zaujímavá sladkosť zrelého žltého melónu. Veľmi plná a sladká káva s minimálnou aciditou na pozadí.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Abyssnia pestuje náš partnerský farmár Hendra Maulizar na západnej Sumatre vo vulkanickej pôde v nadmorskej výške až 1750 m. n.m. Suchá metóda spracovania a ručný zber a triedenie.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Stredný Aceh
FARMA: farmár Hendra
ODRODA: 100% Abyssinia
SPRACOVANIE: natural - suché
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1650 - 1750 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2023 

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Nedalo mi nevyskúšať túto vzácne pozbieranú odrodu - keď už si pán Hendra dal toľko roboty ;-). Vďaka mu za to :-) Príprava ako espresso. V balíčku zrná nejak výrazne nevoňali, ani po zomletí by som "nezaňuchal" že sa jedná o svetlo praženú, výberovú kávu. Chuť je veľmi jemná, hladká, nasladlá, v podstate bez acidity - to môže byť výhodu pre bežnejších kávičkárov. Ja som už "zdeformovaný" svetlými výberovkami a potrebujem mať v držke ovocné chute, preto mi v tomto prípade práve ovocnosť chýba. Tak som si začal robiť vlastný blend - napr. 1/2 Abyssinia + 1/2 Ethiopia Aricha Carbonic (mám túto vzácnosť) - a je to... Zaujímavé, a ak poznáme pôvod - tak výnimočné, pre tých ktorí nebažia po ovocnosti a majú radi sladké kávy, priam ideálne ;-)
Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA ŠTASTNÉ A KÁVOVÉ

Oslávte s nami kávové Vianoce:

JUPIIIII IDE SA NAKUPOVAŤ