Costa Rica - tasting pack (3x 100 g, svetlé praženie) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

Costa Rica - tasting pack (3x 100 g, svetlé praženie)

Peťo odporúčaNajpredávanejšieNovinka

COSTA RICA SET AKÝ STE EŠTE NEMALI

Kontajner kávy s čerstvými zbermi z Costa Ricy dorazil do Európy. Naša kamoška Annelise má v Costa Rice pár známych farmárov od ktorých nakupuje kávy a predáva ich európskym pražiarom, ako sme aj my.

Dostali sme od nej 12 vzoriek káv a pôvodný plán bol, že si vyberieme len jednu kávu, no nakoniec sme si vybrali až 3. Tri kávy, ktoré sme si vybrali chuťovo prevyšovali všetky ostatné. Bola by škoda ich nemať všetky v ponuke.

Nakoniec sme sa rozhodli, že ich budeme predávať spoločne ako set. Každá jedna z nich je spracovaná inou metódou a je jedinečná a zaujímavá a skrýva iný chuťový zážitok.

Nižšie v kolónke "ďalšie informácie" nájdete o každej káve zo setu viac informácií.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filter
Veľkosť balenia: 3 x 100g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

19,90
Množstvo:
Vypredané
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných

3€ zľavový kupón
na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 02.02.2024
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 112x

Ďalšie informácie

SET OBSAHUJE TIETO KÁVY:

 

Don Alexis Ramirez – finca Los Campos


Don Alexis Ramirez je zakladateľom farmy Los Campos. Dlhé roky bol členom družstva, kde sa jeho káva zamiešavala do regionálnych blendov. Vedel, že jeho káva má na viac. Preto sa v roku 2015 rozhodol osamostatniť a postavil si vlastnú spracovateľskú stanicu.


Teraz všetky jeho kávy bodujú 88+ SCA. Používa inovatívne metódy spracovania kávy a je z neho miesta kávová celebrita. Kávu, ktorú od neho máme spracoval šokovou tepelnou fermentáciou. Čerešne dal do kade a tam ich fermentoval 24 hodín pri teplote 70°C. Následne ich sušil na priamom slnku 25 dní.

 

Chuťový profil: stredne silné džúsové telo, štavnaté tropické ovocie. marakuja, ananás, karamel

 

Info o káve:

REGIÓN: Los Santos
FARMA: Los Campos
FARMÁR: Alexis Ramirez
ODRODA: 100% catuai
SPRACOVANIE: thermic aerobic natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1750 m n. m.
ZBER: ručný selektívny 2023

 

Fernando a Angie Altmann - finca San Sebastian


Manželia Fernando a Angie sú mladí farmári, ktorí pestujú kávu s prihliadnutím na najmodernejšie trendy. Fernando je agronóm – poľnohospodársky inžinier a jeho žena je Q graderka, profesionálna degustátorka kávy. Spojením ich skúseností dokážu pestovať dokonalú kávu a vyťažiť z pestovania a spracovania maximálny potenciál. Okrem toho sú aj pionieri v pestovaní kultivaru Milenio F1 – hybrid. Priniesli sme od nich tú istú odrodu F1 spracovanú 2 rôznymi metódami.


Extended Natural – predĺžené suché spracovanie. Čerešne sa sušili 25 dní na priamom slnku a ďalších 60 dní v tieni. Chuťový profil: mohutné telo, pražené kakaové bôby, passionfruit, citrusy, štavnaté tropické ovocie

 

Golden Honey – zrnká sa po zbere vylúpnu a dajú sa sušiť na priame slnko na 10 dní. Po sušení oddychujú ďalších 30 dní v tieni. Chuťový profil: čajové telo, zrelý žltý melón, nektarinky, karamel, čierny čaj

 

Info o káve:

REGIÓN: Naranjo
FARMA: San Sebastian
FARMÁR: Fernando a Angie Altmann
ODRODA: Milenio F1 - hybrid
SPRACOVANIE: Honey a predĺžený natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1800 m n. m.
ZBER: ručný selektívny 2023 

Hodnotenia

Celkovo
2 hodnotenia Pridať hodnotenie
    Z filter tasting packu som cez V60 skusil aerobic natural a black honey.. Black honey bola vyborna ale prisla mi trochu podobna ako ine vyberove kavy spracovane black honey metodou. Naopak naturalka mi totalne sadla, silne telo + kakao + vyrazne stavnate ovocie - u mna je v prvej trojke filtorvanych kav celkovo :) Uz sa tesim los campos.
    Zatiaľ som skúšal dve - Los Campos a San Sebastian Golden Honey. Príprava ovocné espresso. Los Campos - šoková fermentácia vykonala svoje: Zrná voňajú asi najkrajšie z doterajších výberoviek! Po zomletí "čerstvý perník". Po extrakcii ďalšia záplava vône, ale hlavne jedinečná chuť. Pre mňa asi jedna z najlahodnejších (mám slabosť na fermentované kávy). Úžasná ovocno/sladučká chuť, tropické ovocie, karamel... skutočná lahôdka. Don Ramirez je proste macher ;-) San Sebastian Golden Honey - zrovna ju pijem... Vôňa zrń tiež zaujímavá, taktiež vôňa zo šálky. Chuť je hladšia, ovocno-čajová, na pozadí horkosť kakaa. Poslednú naturalku som ešte neochutnal, zrejme bude chuťovo výrazná - uvidíme. Najskôr som sa tešil - že budú ochutnávky 3x 100gr. Teraz by som však prijal z Los Campos aj ďalších 200. Je brutálne vydarená!
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA 13 ROKOV COFFEEIN

Jupíííííí na nákupy