Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Cuba Altura Lavado (200 g, zrnková)

Kuba nám ponúka rôzne klenoty a medzi ne patrí aj ich skvelá káva, ktorú si strážia a jej export obmedzujú. Práve preto je veľmi cenená.

100 % Arabica
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 10.07.2017

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

5.90
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Táto káva sa vyznačuje mohutným telom a žiadnou aciditou. Má veľmi ťažkú dymovú arómu, ktorá sa dostáva aj do chuti nápoja. V chuti ale predovšetkým prevláda kakao.

Pôvod kávy

Kávovník sa pestuje v nadmorskej výške 1000 - 2000 m n. m. a káva je spracovaná mokrou metódou. Kávu na Kubu priniesli už v 18. storočí francúzski prisťahovalci z Haiti. Kávovníku sa tu začalo dariť, keďže Kuba ponúka skvelé podmienky na pestovanie rastlín.

Hodnotenia

Celkovo
8 hodnotení Pridať hodnotenie
  Je to už viac než rok, čo som prvý raz ochutnal kávu z Kuby a hneď sa stala mojou obľúbenou. Je to hlavne vďaka jej plnej chuti a minimálnej kyslosti. Káva ma celkom slušnú cremu pri príprave espressa a mne najviac chutí s kvapkou smotany, kedy vystúpi jej jemne oriešková dochuť (5*)
  Tato kava je naozajstna kava, ma skvelu horku chut,vynikajucu aromu, vedela by som tuto kavu pit denne. Vrelo odporucam, nesklame vas.
  Káva s výbornou chuťou, ochotne "cremuje", silne návyková :-)
  Vyvážená chuť a takmer žiadna kyslosť. Crema taktiež bohatá.
  Chut kavy ? Jednym slovom jednoducho CUBA :) ....clovek ma fakt pocit akoby bol na Cube...v chuti citit akoby zapaleny doutnik (tabak)...kava je bez acidity.
  Káva Cuba je typická väčšími zrnkami, žiadnou aciditou a naozaj bohatým telom. Na záver Vám v ústach dlho ostane jemne kakao-dymová chuť. Skvelá na espresso, no používam ju aj pri príprave cez chemex.
  krásna crema a ťažšia kakaová chuť. bál som sa či nebude prehnane horká, ale tieto obavy sa mi nepotvrdili. výborná hlavne teraz v chladnejšie dni
  Krasne horka :) plna chut

Diskusia k produktu - Cuba Altura Lavado (200 g, zrnková)