Menu
- Doručenie zadarmo pri objednávke nad 20.00 € -
← späť

Kniha o káve „CESTA KÁVY“

NajpredávanejšieNovinka

Tlačená verzia knihy je vypredaná, ale sprístupnili sme ju vo forme e-knihy úplne zadarmo. Stiahnuť si ju môžete TU

Knihu o káve, ktorá sleduje cestu kávy z plantáže až do šálky, som začal písať ešte v septembri 2015 a po vyše roku sa nám ju podarilo vydať. Je to prvá kniha svojho druhu v slovenskom jazyku / od slovenského autora - a nie len to.

Je to 256 strán plných informácií, znalostí, skúseností, rád a tipov, recenzií, návodov a ilustrácií na veľmi kvalitnom papieri, s pevnou a hrubou väzbou - kniha tak vyniká nielen po obsahovej, ale aj po dizajnovej stránke.

Má 4 hlavné kapitoly.

1. KÁVOVNÍK A KÁVA
Tu sa dozviete všetko o pestovaní a spracovaní kávy a pestovateľských krajinách.
Podkapitoly:
1.1 Po historických stopách kávy
1.2 Kávovník
1.3 Kávovníkové zrno
1.4 Pestovateľské krajiny
1.5 Obchod s kávou

2. PRAŽENIE KÁVY
Kapitola o zložení zrna a jeho pražení. Prečo sa vôbec káva praží a prečo chutí tak, ako chutí?
Podkapitoly:
2.1 Prečo sa káva praží
2.2 Praženie kávy
2.3 Faktory vplývajúce na chuť kávy

3. PRÍPRAVA KÁVY
Rozsiahla kapitola o rôznych metódach prípravy kávy. Voda ako základ, magické espresso a mnoho tipov a trikov, ako si pripraviť dokonalú šálku kávy.
Podkapitoly:
3.1 Mletie kávy
3.2 Voda
3.3 Alternatívne metódy prípravy
3.4 Magické espresso

4. SLOVENSKÁ KÁVOVÁ SCÉNA
Od akých pražiarní sa oplatí kupovať kávu, aké súťaže a kávové eventy sú na Slovensku a ktoré sú najlepšie kaviarne na Slovensku? Všetky odpovede nájdete v tejto kapitole.
Podkapitoly:
4.1 Moja kávová cesta
4.2 Slovenské pražiarne kávy
4.3 Kaviarne, ktoré sa oplatí navštíviť
4.4 Kávové podujatia a bloggeri
4.5 Slová na záver

Cena (s DPH)

20.00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 20.00 €
Dostupnosť: Vypredané

Ďalšie informácie

AUTOR: Peter Szabó

VYDAVATEĽSTVO: COFFEEIN :-)

POČET STRÁN: 256

VÄZBA: pevná s čiastočným prebalom

ROZMERY: 175 x 250 mm

HMOTNOSŤ: 900 g

JAZYK: slovenský

ISBN: 978-80-89731-26-8

ROK VYDANIA: 2017 (2. vydanie)

NÁKLAD: 500 ks

 

 

Popis z prebalu / zadnej strany

 

V rukách držíte knihu, ktorá vás hneď na prvých stránkach ovanie lahodnou vôňou kávy, navodí atmosféru príjemného posedenia v útulnej kaviarničke pri svetle sviečok za studených, daždivých dní, alebo uvedie do stavu pohody kdesi na pláži pod slnečníkom.
Ani sa nenazdáte a s ľahkosťou sa necháte preniesť do príbehu, ktorého hlavnou hrdinkou je káva a mapovanie jej vôbec nie nudnej cesty z plantáže až na Váš stôl.

 

Účelom tejto knihy je obohatiť Vaše povedomie o káve a kávovej kultúre zábavnou a zároveň poučnou formou. Ponúka možnosť dozvedieť sa niečo o histórii aj súčasnosti kávy, o pestovateľských krajinách, ale aj o mlynčekoch, kávovaroch a pražení. Nechajte sa inšpirovať zaujímavými postupmi a návodmi na prípravu kávy rôznymi metódami.

 

Bohato ilustrovaná kniha, farebný kaleidoskop nádherných obrázkov a fotografií sú garanciou skutočného zážitku, ktorý nás bude sprevádzať ako súputníkov na dobrodružnej ceste kávy.

Hodnotenia

Celkovo
6 hodnotení Pridať hodnotenie
  Výborná kniha, pre začiatočníka aj pokročilého, mapuje príjemnou formou mnoho z toho čo môže človeka o káve zaujímať. Krásne fotky sú bonusom na vrch a výborne dopĺňajú informácie, ktorými je kniha doslova nabitá.
  Presne takato publikacia mi chybala. Cista, informativna, dizajnovo velmi dobre spracovana, ktora pokryva vsetky hlavne temy o kave, vratane slovenskej sceny. Tesim sa ako si podoplnam vedomosti. Peto vyborna praca! Dakujem za skvely vianocny darcek.
  Fantastická kniha! Niečo takéto na slovensku chýbalo. Problematika a téma je rozobraná skutočne do hĺbky. Dizajn knihy je výborný, ale skoda malých typografických chýb.
  Moc povedená!
  Kniha je super. Vsetko co je potrebne vediet o kave, je tam :) Splnila moje ocakavania.
  Práve som ju dolúskal. Pekná, prehľadná, informatívna brána do kávového sveta s výborným pomerom odbornosti a ľahkého čítania ku vašej obľúbenej šálke. Z textu cítiť veľkú pokoru autora a jeho úprimnú radosť z kávy. Je to kniha ktorú chcete mať vo svojej knižnici.

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2021 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.