Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Costa Rica La Pastora - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

Rodina Montero sa venuje kávovému farmárčeniu už po 3 generácie. Ich farma La Pastora leží v krásnom pohorí vyhasnutého vulkánu Tarrazú v rovnomennom mikro regióne La Pastora. Zakladateľ farmy Eli Montero pracoval na kávovníkových plantážach od mladého veku. Nakoniec si založil vlastnú farmu. Dlhé roky sa venoval pestovaniu komoditnej kávy. Čo v podstate znamená, že nedbal až tak o kvalitu čerešní, selektívny zber a spracovanie.

Keď Carlos, jeho syn, prebral farmu po svojom otcovi rozhodol sa pre rapídny krok. Chcel sa posunúť do sféry specialty coffee, teda výberovej kávy. On a jeho syn Jacob s rodinou sa teda vydali na ťažkú cestu zmien. Investovali nemalé prostriedky do infraštruktúry, technológií a know how. Na prelome rokov 2014 a 2015 mali prvý zber, ktorý mohli nazvať „specialty coffee”. Ich kávu ohodnotili na 80bodov, čo je minimálne kritérium pre výberovú kávu. Rokmi sa ich know how zlepšuje a týmsa samozrejme zlepšuje aj ich káva. Táto káva a aktuálny zber je už 86,5 bodová. Nižšie prikladáme aj link na video ako to prebieha na farma Carlosa Montera.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 12.03.2018

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, chuťovo vyrovnané. V aróme nájdeme kvetinové a orieškové tóny. V chuti môžeme nájsť tóny mliečnej aj horkej čokolády so sprievodom sladkého ovocia. Dochuť kávy je sladká, karamelová.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Catuai sa pestujú v regióne Tarrazu, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1900 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované polo-mytou metódou. Ručný zber a triedenie 2017.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Tarrazu
FARMA: La Pastora
FARMÁR: Carlos Montero
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: 100% žltý catuai
SPRACOVANIE: polo-myté (white honey)
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1900 m. n. m.
ZBER: ručný, 2017

Video

Diskusia k produktu - Costa Rica La Pastora - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)