Menu
- Doručenie zadarmo pri objednávke nad 20.00 € -
← späť

Ethiopia Werka - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Táto káva sa k nám dostala formou "direct trade" vďaka kooperácii so šikovnými Slovákmi, ktorí nakúpili kontajner etiópskej kávy. Ušlo sa z nej aj nám.

Werka je spracovateľská stanica v regióne Sidamo, ktorá patrí pod spoločnosť TESTI. Táto spoločnosť sa od roku 2009 venuje výlučne len výberovej etiópskej káve. Založili niekoľko spracovateľských staníc a majú zásadu, že platia farmárom extra peniaze ak doručujú len tie najkrajšie a najzrelšie kávovníkové čerešne.

Do Werky odovzdáva svoje plody 750 drobných farmárov z okolia. V priemere obrábajú 2 – 5 hektárov pôdy na ktorých pestujú aj banánovníky, akácie, kukuricu a iné plody. Takáto bohatá a rôznorodá flóra prospieva aj kávovníkom a ich zdravému rastu. Ďalším faktorom, ktorý výrazne ovplyvňuje kvalitu tejto kávy je nadmorská výška v ktorej kávovníky rastú. Vďaka chladnejšej klíme a nadmorskej výške cca. 2000 m. n. m. čerešne dozrievajú pomaly. To má za následok bohatšiu a pestrejšiu chuť výsledného nápoja.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City - svetlé praženie
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

9.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 20.00 €
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 18.10.2021
Príprava: Káva na filter

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy očarí bohatou, sladkou a intenzívnou vôňou. Ihneď je jasné, že sa jedná o sucho spracovanú kávu. Telo je stredne silné, čajové. V chuti nájdeme sladkosť jahôd, zrelých broskýň, červeného hrozna a ďatlí. Dochuť kávy sa nesie v sladko-čokoládovom a karamelovom duchu.

Pôvod kávy

Divoké odrody kávovníkov sa pestujú v regióne Sidamo – West Arsi vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške až 1900 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou. Ručný zber a triedenie 2021.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Sidamo – West Arsi
FARMA: drobní farmári z regiónu (750 členov)
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Werka
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: divoké odrody - heirloom
SPRACOVANIE: suché - natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1900 - 2000 m n. m.
ZBER: ručný selektívny 2021

Hodnotenia

Celkovo
Zatiaľ nehodnotené Pridať hodnotenie

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2021 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.