Menu
- Doručenie zadarmo pri objednávke nad 50 € -
← späť

Honduras Santa Rosa (200 g, zrnková káva)

V chuti kávy dominujú ťažké čokoládové a kakaové tóny s veľmi jemnou, decentnou aciditou v pozadí.

Káva z Hondurasu bola veľmi dlho podceňovaná vo svete kávových odborníkov, a to hlavne kvôli (ne)stálosti jej kvality. Krajina sa skoro neustále zmieta v občianských vojnách, čo vôbec neprospieva tamojšiemu poľnohospodárstvu. Našťastie, bolo založených niekoľko plantáží, kde kávovníku doprajú patričnú starostlivosť. A táto káva je presne z takej plantáže. Je pestovaná vo vysokej nadmorskej výške a zbieraná ručne, čo zaručuje kvalitné a zdravé zrná.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

6.20
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 27.09.2021

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuťový profil

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, krémové. V chuti kávy dominujú ťažké čokoládové a kakaové tóny s veľmi jemnou, decentnou aciditou v pozadí. Dochuť kávy je mierne ovocná, s podtónom skaramelizovaného trstinového cukru.

Pôvod kávy

Kávovníky sa pestujú v oblasti Santa Rosa de Copán, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1100 – 1600 m n. m. Káva je spracovaná mokrou metódou a následne sušená na slnku. Ručný zber aj triedenie.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Santa Rosa de Copán

FARMA: drobní farmári z regiónu

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Santa Rosa

ODRODA: Caturra / Bourbon / Catuai

SPRACOVANIE: mokré, sušené na slnku

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1100 – 1600 m n. m.


Viac informácií o káve z Hondurasu sa dočítate v našom článku.

Hodnotenia

Celkovo
9 hodnotení Pridať hodnotenie
  Vynikajúca. Nezameniteľná chuť kakaa v tejto káve. Hladká. Neveril som, že to kakao tam bude tak výrazne cítiť, ale presvedčil som sa, že je. (ROK, Aeropress)
  3,5* - Veľmi chutná a vyvážená káva, hlavne pre ľudí, čo majú radi čokoládovo-kakaové tóny. Acidita je len veľmi mierna. U mňa trochu stráca pre svoju slabšiu cremu, takže na mliečne nápoje nie je najvhodnejšia. U manželky je za 4*
  Káva s vyraznou avšak elegantou horkostou. Ma plné a intenzívne telo s takmer kakaovou chuťou. Chuť kávy je dlhotrvajúca. Ideálna každodenná káva na espresso alebo do mokka kávovaru.
  Táto káva ma zaujala svojou horkosťou, ktorá je sprevádzaná jemnou a veľmi príjemnou dochuťou kakaa. Horkosť sa stráca pozvoľna, no netrvá až príliš dlho, tak aby to bolo nepríjemné, čo ja osobne hodnotím kladne. Celkovo by som túto kávu ohodnotil ako chuťovo vyrovnanú a sympaticky jednoduchú, čo ju z môjho pohľadu predurčuje na post chutnej rannej kávy. (4*)
  V chuti kávy naozaj prevažuje hlavne silná horkosť s relatívne dlhou kakaovou dochuťou. Práve vďaka týmto vlastnostiam je to veľmi dobrá káva na bežné popíjanie alebo nakopnutie do nového dňa, hlavne ako espresso.
  Skúšal som cez Aeropress a bol som milo prekvapený čokoládovo - kakaové acidita slabšia v pozadí mne osobne veľmi chutila.
  5* za espresso aj moku. Veľmi dobre vyvážená. Jedna z najlepších. Pri moke však bol dosť veľký rozdiel či som mlel na Hariu alebo na Comandante. Na Comandante to bol ešte krajší zážitok :)
  Necítiť skoro žiadnu aciditu, čo mi veľmi vyhovuje. Chuť kakaa je veľmi výrazná. Také pohladenie na dušu. Nie je nič krajšie, ako touto kávou začínať nový deň. U mňa 6 hviezdičiek :-)
  krasna silna chut kakaa, horkost tak akurat - citit je dost, no neprebija ostatne chute, acidita je len velmi slabucka v pozadi a clovek sa musi naozaj snazit aby ju tam vobec zachytil. ako ranne late je bezchybna.
Copyright © 2011 - 2021 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.