Honduras Jerusalén GEISHA NATURAL - tmavé paženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Honduras Jerusalén GEISHA NATURAL - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Táto káva je vypredaná a čerstvé zbery dorazia až v priebehu júna 2024

Divoko rastúca geisha z pralesa.

GEISHA NATURAL - ESPRESSO ROAST = suché spracovanie kávy, pražená na espresso

Táto káva získala 1 zlatú hviezdu v súťaži GREAT TASTE AWARDS 2022, čo ju radí medzi špičku v kávovom svete.

S fincou Jerusalén a farmárom Josém spolupracujeme už od roku 2018. V roku 2022 sme ho aj osobne navštívili a spoločne sme kávu zbierali. Je to naša prvá direct trade spolupráca a Josého káva je dlhodobo najobľúbenejšia výberovka v našej ponuke.

Jeho farma v ktorej rastú divoké odrody kávovníkov GEISHA leží v hlbokom pralese pri mestečku Trinidad v Hondurase. Kávovníky tam zasadili ešte jeho prarodičia pred vyše 150 rokmi.

Naprostým unikátom farmy je, že sa kávovníky pestujú vo veľmi pestrej flóre a faune a tak nasávajú "silu lesa". Môžeme povedať, že sú to "lesné plody", pretože ich rast prebieha bez cudzieho zásahu v divokom pralese. Toto je káva vo svojej najdivokejšej podobe.

Ak Vás zaujíma celý príbeh farmy Jerusalén a náš trip report z nej, tak nižšie v kolónke "viac informácií" nájdete link na článok v ktorom je veľa fotiek a príbeh ako sa k nám táto káva dostala.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Metóda prípravy: espresso
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 15.01.2024
Upražené a vypité: 2237x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Očakávajte divočinu, ktorú ste v káve ešte nikdy necítili. V chuti dominuje veľmi silné telo, ktoré pri prvom dúšku prebije všetko. No nezlaknite sa. Dajte káve čas a pite ju počas toho ako pomaly chladne. Počas chladnutia sa bude otvárať a vyfarbovať sa. Dominantnou chuťou tejto kávy je čerešňa a čokoláda, no nájdete v nej aj rôzne tóny bobuľového ovocia a sladkosť cascary.

Pôvod kávy

Až keď som na vlastné oči videl ako je táto káva spracovaná som pochopil pôvod jej chuti a tej sily, ktorú v sebe má. Po pomalom sušení na slnku, ktoré trvá 15 - 20 dní sa vysušené čerešne dajú do žochov na ďalšie sušenie, ktoré trvá až 60+ dní! Toto extrémne pomalé sušenie sprevádza aj fermentácia vďaka ktorej vzniká jej jedinečná chuť s masívnym telom.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Santa Barbara

MESTO: Trinidad

FARMA: Finca Jerusalén

FARMÁR: José F. Cuellár Fajardo

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: Geisha

SPRACOVANIE: natural - suché

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1350 m n. m.

ZBER: selektívny ručný, NOV 2022 - JAN 2023

 

UPOZORNENIE. Dostali sme reklamáciu, že jej zrná sú škaredé a fľakaté a že je káva zle upražená. Možno ste si to všimli aj vy. Možno sa pýtate, ako je možné, že 90+ bodová výberovka nie je dokonalá? Jednoducho. Jedná sa o divoko rastúce kávovníky odrody gejša, ktoré sú vysadené v 150 ročnom pralese. Volne rastúce kávovníky sa volne rozmnožujú a tak vznikajú nové hybridy a ich rôzne variácie. Takto vyzerá káva, ktorá rastie volne v prírode bez ľudského zásahu. Je to zlé? Vadí to? Názor nech si urobí každý sám. Ale myslím si, že káva by sa v prvom rade mala vždy posudzovať podľa chuťového profilu. A verím, že ten Vám sadne :-)

 

Farmu Jerusalén sme v januári 2022 navštívili osobne. Prečítajte si ako to tam vyzerá a prebieha.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Veľmi zaujímavá, treba ochutnať. Cítim tam hrozienka, oriešky, jemná dochuť kakaa. Jemne acidná. Určite ešte objednám. (20g in 50g out)
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a získajte zľavy

Chcem sa zaregistrovať