Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Sumatra Mandheling (200 g, zrnková káva)

Kávovník do Indonézie priniesli Holanďania v 17. storočí. Rastlina sa tu okamžite ujala a na celom indonézskom súostroví sa jej náramne darí. Má tu výborné podmienky pre zdravý rast. Vulkanická pôda bohatá na minerály a časté zrážky tak dávajú priestor na vznik jedinečnej a chuťovo vyrovnanej kávy.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 16.09.2019

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

5.90
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, krémové. V chuti prevládajú čokoládové, zemité až korenisté tóny. Dochuť kávy trvá dlhšie, ale je veľmi decentná, slabá, pripomínajúci čierny čaj s medom.

Pôvod kávy

Kávovníky sa pestujú v oblasti Batak - Aceh, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 800 – 1600 m n. m. Káva je spracovaná mokrou metódou a následne sušená na slnku. Ručný zber aj triedenie.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Batak - Aceh

FARMA: drobní farmári z regiónu

ODRODA: Catimor, Typica

SPRACOVANIE: Giling Basah (mokré), sušené na slnku

NADMORSKÁ VÝŠKA: 800 - 1600 m n. m.

 

Viac informácií o káve zo Sumatry (Indonézie) sa dočítate v našom článku.

Hodnotenia

Celkovo
6 hodnotení Pridať hodnotenie
  Toto bolo trošku prekvapenie, lebo v popise sú uvedené zemité tóny, ktoré mne osobne v káve vadia. Ale v tejto to bolo celkom dobre vyvážené a káva bola veľmi jemná.
  Jemná káva s prevládajúcou subtilnou horkou a pomerne komplexnou chuťou. Intenzita chuti je vysoká a rýchlo klesajúca. Celkovo ide o príjemnú alternatívu k tradičným juhoamerickým a africkým kávam na univerzálne druhy príprav.
  Káva mi veľmi chutila. Silná, intenzívna chuť, zemitosť som skoro vôbec nepocítila. Dochuť je mierne korenistá.
  Moja prvá káva od coffeein. :-) Crema stredne bohatá, telo hutnejšie, chuť mi trochu nesedela s popisom, korenistú chuť som pocítil najviac, príjemne ma prekvapilo, že nebola až taká zemitá ako je v popise. (posledná šálka 20 dní od praženia)
  Pre mňa až moc zemitá a silná. Moji kolegovia si ju ale pochvalovali s mliekom, pretože sa ani po pridaní mlieka nestratí kávová chuť.
  znacne zemita ale nie neprimerane horka chut prechadzajuca do kakaoveho nadychu to cele s jemnou aciditou v uzadi. ako zmena od toho co obycajne pijem celkom prijemne

Diskusia k produktu - Sumatra Mandheling (200 g, zrnková káva)