Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Sumatra Aceh NATURAL - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

ÁZIA IDE BOMBY. NAŠA ĎALŠIA DIRECT TRADE KÁVA OD SLOVÁKA

Po Mariánovi z Vietnamu tu máme ďalšieho Slováka, ktorý sa pohybuje vo svete výberovej kávy. Tentokrát sa jedná o Luku, ktorý žije už 11 rokov v Indonézii. Pred pár rokmi sa rozhodol, že sa okrem korenia začne venovať aj káve. Začal objavovať farmárov z rôznych regiónov Indonézie.

Luka mi porozprával aj o tom, ako sa dostal konkrétne k tejto káve. Na jeho potulkách Sumatrou našiel desiatky drobných farmárov, ktorí pestovali výberovú kávu. Od týchto farmárov nazbieral zhruba 100 vzoriek káv. Všetky potom upražil na 3 odtiene a následne ich pripravoval ako V60, french press a klasický cupping. Vylučovacou metódou sa dostal k jedinej správnej.

Táto káva pochádza od farmára Hendru a jeho rodiny. Výberovej káve sa venujú už 11 rokov. Hendra dbá na udržateľnosť, preto hnojí jedine na prírodnej báze a vytvára si svoje vlastné komposty. Na farme vysádza rôzne stromy a rastliny a dbá o to, aby bola jeho farma pestrá čo sa týka fauny aj flóry.

Hendra spolupracuje aj s ďalšími farmárskymi rodinami z okolia. Spoločne sa tak dokážu posúvať a podržať. Vytvorili si určitú komunitu. Čo sa týka ohodnotenia zberačov a spracovateľov, tak na to je obzvlášť hrdý. Hovorí, že si jeho kolegovia zarobia lepšie ako doktori v hlavnom meste.

Tí najšikovnejší si vedia zarobiť až 30 mil. rupií mesačne! (cca. 2000 eur). Z tejto sumy dokážu uživiť celú svoju rodinu (majte ale na pamäti, že pracovný deň tu trvá 12 - 14 hodín).

Ochutnajte túto limitovanú kávu zo Slovensko - Indonézskej koprodukcie, čím priamo podporíte farmára Hendru a jeho kolegov. Na sklade máme aj verziu WASHED - mokré spracovanie. Môžete tak porovnať ako vplýva metóda spracovania na výslednú chuť tejto kávy.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 03.10.2022
Príprava: Káva na filter

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká a prenikavá. Telo kávy je silné čokoládové a dominuje v nej horkosť čokolády, ktorá sa kĺbi s karamelovou sladkosťou. Ako káva chladne, tak naberá na intenzite sladkosť ovocia. Môžeme v nej nájsť broskyne a sušené ovocie. 

Pôvod kávy

Odrody kávovníkov Abyssinia, Bourbon a Catimor sa pestujú v regióne Aceh v nadmorskej výške 1400 - 1600 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a sušené 25 dní. Ručný zber a triedenie 2021/2022.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Stredný Aceh
FARMA: farmár Hendra + 11 farmárov z okolia
ODRODA: Abyssinia, Bourbon a Catimor
SPRACOVANIE: natural - suché
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1400 - 1600 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2021/2022

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2022 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.