China YULAN - svetlé praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

China YULAN - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Peťo odporúčaNajpredávanejšieNovinka

360 hodinová fermentácia od "železnej kávovej lejdy"

Čím viac páskov, tým viac adidas. Čím dlhšia fermentácia, tým viac káva? Prinášame vám jednu z najobľúbenejších káv z festivalu káva čaj čokoláda. Extrémne dlho fermentovanú kávu z Číny.

Yalan Li poznajú všetci pod prezývkou "železná kávová lejdy", pretože od základov a bez pomoci iných vybudovala svoju farmu a vlastnú spracovateľskú stanicu. Začínala ešte v roku 1992, kedy pracovala ako zberačka čerešní. Káva ju veľmi fascinovala a tak sa rozhodla osamostatniť a začať vlastné podnikanie. Založila si firmu na predaj sadeníc kávovníkov.

Vďaka peniazom, ktoré zarobila odkúpila malú časť pôdy a založila si vlastnú farmu. Život sa s ňou ale nemaznal. V roku 1999 mráz spustošil celú jej úrodu a všetky kávovníky jej zamrzli. Ale železná lejdy sa nevzdáva. Odsťahovala sa do svojej rodnej dediny a znovu založila farmu, ktorú nazvala YULAN.

O 24 rokov neskôr má svoju farmu a dokonca aj vlastnú spracovateľskú stanicu, ktorú vybudovala svojpomocne. So svojou dcérou Xuelian robia jednu z najlepších káv z Číny. Tú, ktorú máme od nich sa rozhodli podrobiť extrémne dlhej, až 360 hodinovej anaerobickej fermentácii. Je to veľa? Hmmm to posúďte sami, ale na festivale káva čaj čokoláda sa nám vypredala táto káva ako prvá.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

10,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 08.05.2023
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 367x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je prenikavá a výrazná, až korenistá. Telo kávy je mocné a čokoládové. V chuti dominuje horká čokoláda, ktorá sa dopĺňa s červeným hroznom a náznakom klinčekov. Dochuť kávy sa nesie v podobnom duchu.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Catimor sa pestujú v regióne Yunnan v nadmorskej výške 1200 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované 360 h anaerobickou fermentáciou a následne sušené na slnku ako natural. Ručný zber a triedenie 2022.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Yunnan
FARMA: Yu Lan
FARMÁR: Yalan Li
ODRODA: Catimor
SPRACOVANIE: anaerobic natural (360 hodín)
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2022

 

Celý príbeh Yalan Li a farmy YULAN sa dočítate v článku na našom blogu o káve TU.

Hodnotenia

Celkovo
4 hodnotenia Pridať hodnotenie
    Vyborna, trochu mi pripomina jávu argopuro anaerobic.
    Vynikajúca, niečo tak dobré som ešte nepila.
    Tak priatelia z Coffeein, toto sa Vám podarilo :-) Káva Yulan je fakt výnimočná! Na mlynčeku výrazne rozvoniava, musel som však pomlieť trošku jemnejšie (pre zvýšenie tlaku pri extrakcii). V chuti naozaj cítiť horkú čokoládu s červeným hroznom, aj tie klinčeky sú tam - trefne uvedené v popisku. Je to gurmánska káva, ďalší objavený obzor, ďalší zážitok... ;-) Mám z toho radosť!
    Fuuuha , tak toto je iny styl :-D Pre kazdeho kto chce surne novy zazitok z pitia toho carovneho moku. Dakujem Peto Tvoj skvely pristup a robotu ktoru pre nas robis!
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať