POPEACHY káva - svetlé praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

POPEACHY káva - SVETLÉ praženie (200 g, zrnková káva)

Peťo odporúčaNajpredávanejšieNovinka

Káva je vypredaná a bude opäť v ponuke od cca. 10.6.

NÁZOV TEJTO KÁVY JE NA ŽALOBU! Povedala jedna pani na Žilinskom festivale kávy. Potom kávu ochutnala a ihneď si kúpila jeden balíček na doma.

Táto káva chutí po "peachy", teda broskyni. A chutí aj po pomaranči, mandarinkách a po čerstvom tropickom ovocí a je výsledkom šialeného experimentu.

Farmár do vzduchotesnej nádoby nasypal zelenú kávu a k nej pridal broskyne. Potom ich tam nechal spolu pekne dlho, aby sa zabavili. My v pražiarni sme k nej pridali anaerobicky fermentovanú Etiópiu a vzniklo z toho toto "popeachy" dielo. Ovocná BOMBA!

Ak vám chutil pineapple express, tak z tejto kávy budete namäkko. Pripravte si kávovary a mlynčeky, uvarte skvelú šálku a po každom dúšku si poviete len "mňam, táto káva naozaj chutí popeachy"

100 % Arabika blend
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filter
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)


Nakúpte túto kávu v cenovo zvýhodnenom sete "OVOCNÍCI"

Cena (s DPH)

15,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 03.04.2024
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 2588x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je prenikavá, sladká a broskyňová. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti kávy dominuje broskyňa a okolo nej sa kĺbia chute sladkého tropického ovocia. Dochuť kávy je mierne horká ako zelený čaj.

Pôvod kávy

Farmár z Kolumbie do vzduchotesnej nádoby nasypal zelenú kávu a k nej pridal broskyne. Potom ich tam nechal spolu pekne dlho, aby sa zabavili. My v pražiarni sme k nej pridali anaerobicky fermentovanú Etiópiu a vzniklo z toho toto "popeachy" dielo. Ovocná BOMBA!

Ďalšie informácie

50% Colombia Peach Honey - Jairo Arcila

50% Ethiopia Anaerobic Washed - Daye Bensa

 

Fľakatá POPEACHY! Pri experimentálnych spracovaniach sa dejú veci, ktoré farmár nemá vždy plne pod kontrolou. Ak ste mali od nás túto kávu v predošlom spracovaní v roku 2023, tak bola veľmi pekná a jednofarebná. Spracovanie z roku 2024 je tmavšie a vďaka tomu druhá káva v blende (Etiópia) je výrazne svetlejšia. Tohtoročná "peach" je tmavšia, pretože sa farmár rozhodol fermentovať kávu dlhšie, čo má za následok ešte viac broskyňovej chuti. Vo výsledku je ale káva viac fľakatá, no chuti to nevadí. Jairovi sme napísali a sám uznal, že to s fermentáciou asi prehnal viac, než by bolo OK. Prisľúbil nám, že ďalšie kávy nám spracuje už "po starom".

Hodnotenia

Celkovo
8 hodnotení Pridať hodnotenie
  Lepšiu kávu som nepila! :)
  Moja prvá káva, ktorú som vypila bez mlieka :) I am hooked!
  Objednala som si tuto kavu Popeachy na zaklade hodnoteni a recenzi a je uplne neskutocna. Dokonala kyslost, dokonale je citit po broskynach (nieje to len v nazve ale naozaj chut citit;)) a nazov si fakt zasluzi ;))
  Robené na V60 a aeropress. Brutal vôňa broskýň, mandarínky. Chuť svieža, šťavnatá, sladka s jemnou horkosťou v pozadí. Proste taká ako je jej názov.
  skvela
  TOPKA !!!
  Ja teda veľmi kávu nepijem, maximálne kvôli kofeínu, a vtedy, keď idem na kávu s kolegami. Jednoducho káva mi veľmi nechutí, vždy si do nej musím dať mlieko a cukor, inak ju v podstate ani nevypijem. Raz ma však kamarát ponúkol, vraj má novú kávu, ktorá je nejak pomixovaná s broskyňami. Si hovorím, pekná sprostosť, to už naozaj nevedia tí hipsteri, čo majú robiť s voľným časom. No ale dobre, reku, nech mi spraví espresso, mlieko a cukor nemal. Keď mi kávu pripravil, tak som ju opatrne ovoňal a na môj prvý dojem pôsobila vôňa príťažlivo. Ba vyslovene si pýtala, aby som ju ochutnal. Veď keď jej vôňa je taká uchvacujúca, tak predsa chuť musí byť ešte uchvacujúcejšia. A vtedy som si povedal, tak tebe žriebä, tá káva je naozaj popeachy. Lepšiu kávu som vskutku ešte nepil. Dokonca aj keď bola s mliekom a cukrom. Popi...pardón popeachy.
  Ako pravý nadšenec výnimočných káv mám pre istotu obidve verzie :-) - svetlo a stredne praženú. Príprava ako ovocné espresso. Vôňa zŕn je lahodná, vopred sľubuje veľa. Po zomletí je silná, výnimočná. Treba pomlieť na trochu hrubšie, kvôli extrakcii. Vôňa v šálke je taktiež silná, ale zároveň už netypická pre kávu. Chuť ma tak trochu šokovala, ani som nevedel či je to dobré alebo nie. Broskyňa sa tu presadila naozaj jednoznačne! V podstate mi káva začala naozaj chutiť až na 4-5 extrakciu, ale napríklad manželke okamžite - a to je viac konzervatívna (čo sa kávy týka). Mne o niečo viac vyhovuje svetlá verzia, viac ovocná, bez horkosti z tmavšieho praženia. ...takže káva popeachy - je to hlavne experiment, zážitok, posúvanie hraníc. Je to úlet a názov je viac než výstižný ;-)
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať