POPEACHY káva - svetlé praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

POPEACHY káva - SVETLÉ praženie (200 g, zrnková káva)

X-FactorNajpredávanejšieNovinka

Káva je momentálne vypredaná a čakáme na naskladnenie. Snáď stíhame do Vianoc.

NÁZOV TEJTO KÁVY JE NA ŽALOBU! Povedala jedna pani na Žilinskom festivale kávy. Potom kávu ochutnala a ihneď si kúpila jeden balíček na doma.

Táto káva chutí po "peachy", teda broskyni. A chutí aj po pomaranči, mandarinkách a po čerstvom tropickom ovocí a je výsledkom šialeného experimentu.

Farmár do vzduchotesnej nádoby nasypal zelenú kávu a k nej pridal broskyne. Potom ich tam nechal spolu pekne dlho, aby sa zabavili. My v pražiarni sme k nej pridali anaerobicky fermentovanú Etiópiu a vzniklo z toho toto "popeachy" dielo. Ovocná BOMBA!

Ak vám chutil pineapple express, tak z tejto kávy budete namäkko. Pripravte si kávovary a mlynčeky, uvarte skvelú šálku a po každom dúšku si poviete len "mňam, táto káva naozaj chutí popeachy"

100 % Arabika blend
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filter
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

15,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 20.11.2023
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 861x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je prenikavá, sladká a broskyňová. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti kávy dominuje broskyňa a okolo nej sa kĺbia chute sladkého tropického ovocia. Dochuť kávy je mierne horká ako zelený čaj.

Pôvod kávy

Farmár z Kolumbie do vzduchotesnej nádoby nasypal zelenú kávu a k nej pridal broskyne. Potom ich tam nechal spolu pekne dlho, aby sa zabavili. My v pražiarni sme k nej pridali anaerobicky fermentovanú Etiópiu a vzniklo z toho toto "popeachy" dielo. Ovocná BOMBA!

Ďalšie informácie

50% Colombia Peach Honey - Jairo Arcila

50% Ethiopia Anaerobic Washed - Daye Bensa

Hodnotenia

Celkovo
4 hodnotenia Pridať hodnotenie
    skvela
    TOPKA !!!
    Ja teda veľmi kávu nepijem, maximálne kvôli kofeínu, a vtedy, keď idem na kávu s kolegami. Jednoducho káva mi veľmi nechutí, vždy si do nej musím dať mlieko a cukor, inak ju v podstate ani nevypijem. Raz ma však kamarát ponúkol, vraj má novú kávu, ktorá je nejak pomixovaná s broskyňami. Si hovorím, pekná sprostosť, to už naozaj nevedia tí hipsteri, čo majú robiť s voľným časom. No ale dobre, reku, nech mi spraví espresso, mlieko a cukor nemal. Keď mi kávu pripravil, tak som ju opatrne ovoňal a na môj prvý dojem pôsobila vôňa príťažlivo. Ba vyslovene si pýtala, aby som ju ochutnal. Veď keď jej vôňa je taká uchvacujúca, tak predsa chuť musí byť ešte uchvacujúcejšia. A vtedy som si povedal, tak tebe žriebä, tá káva je naozaj popeachy. Lepšiu kávu som vskutku ešte nepil. Dokonca aj keď bola s mliekom a cukrom. Popi...pardón popeachy.
    Ako pravý nadšenec výnimočných káv mám pre istotu obidve verzie :-) - svetlo a stredne praženú. Príprava ako ovocné espresso. Vôňa zŕn je lahodná, vopred sľubuje veľa. Po zomletí je silná, výnimočná. Treba pomlieť na trochu hrubšie, kvôli extrakcii. Vôňa v šálke je taktiež silná, ale zároveň už netypická pre kávu. Chuť ma tak trochu šokovala, ani som nevedel či je to dobré alebo nie. Broskyňa sa tu presadila naozaj jednoznačne! V podstate mi káva začala naozaj chutiť až na 4-5 extrakciu, ale napríklad manželke okamžite - a to je viac konzervatívna (čo sa kávy týka). Mne o niečo viac vyhovuje svetlá verzia, viac ovocná, bez horkosti z tmavšieho praženia. ...takže káva popeachy - je to hlavne experiment, zážitok, posúvanie hraníc. Je to úlet a názov je viac než výstižný ;-)
Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA ŠTASTNÉ A KÁVOVÉ

Oslávte s nami kávové Vianoce:

JUPIIIII IDE SA NAKUPOVAŤ