Menu
- Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35.00 € -
← späť

Honduras Jerusalén GEISHA NATURAL - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

GEISHA NATURAL = suché spracovanie kávy

Farma Jerusalén leží v pralese pri mestečku Trinidad v Hondurase. V tomto pralese volne rastú kávovníky už vyše 100 rokov. Unikát farmy je, že sa kávovníky pestujú vo veľmi pestrej flóre a faune a tak "nasávajú silu lesa". Môžeme aj povedať, že sú to "lesné plody", pretože ich rast prebieha bez cudzieho (alebo minimálnym) ľudským zásahom. Toto je káva vo svojej najdivokejšej podobe.

Príbeh tejto geishe o ktorej si práve čítate začal už v októbri 2020. Kávovníkové čerešne ešte len dozrievali na honduraskom slniečku, no my sme ich už vtedy zarezervovali, pretože sme vedeli, že je to jedinečná káva. Predošlý ročník bol totižto náš najväčší best seller a tak sme vedeli, že aj zber 2020/21 bude geniálny.

Prvý krát sme sa k tejto káve dostali v apríli 2020 vďaka p. Ebel, ktorá má pražiareň kávy v ČR a medzitým aj aktívne hľadá kávových farmárov, navštevuje rôzne farmy a priamo dováža ich kávu. Poslala nám vzorky najčerstvejších zberov odrody Geisha z Hondurasu, z farmy Jerusalén, s ktorou spolupracuje už niekoľko rokov. Káva nás očarila chuťou a hlavne tým, že je to direct trade, teda peniaze za ňu putujú priamo farmárovi. Je to WIN - WIN pre farmára, pražiara a samozrejme aj pre zákazníka, pretože dostane kávu výberovej kvality za rozumné peniaze. Odroda GEISHA patrí k najdrahším v kávovom biznise, no my sme dokázali jej cenu udržať na prijateľnej úrovni.

Zber kávy sa začal v Novembri 2020 kedy začína na farme čulý ruch a život. Ako je to pri výberovej káve zvykom, tak sa zbierajú len zrelé a dokonalo červené čerešne (kvôli cukornatosti). Zber prebiehal na tri krát, November - December 2020 a Január 2021. Následne sa káva spracovala suchou metódou a bola pripravená na export.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

9.00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35.00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 02.05.2022

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuťový profil

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká a karamelová. Káva má stredne silné telo a v jej chuti cítiť suchú metódu spracovania. V chuti môžeme nájsť rôzne tóny orieškov a sušeného ovocia a sladkosť kvetov. Dochuť kávy sa nesie v sladko - karamelovom duchu s jemnou horkosťou kakaa.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Geisha sa pestujú v regióne Santa Barbara, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1350 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou. Ručný zber a spracovanie november 2020 – január 2021.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Santa Barbara

MESTO: Trinidad

FARMA: Finca Jerusalén

FARMÁR: José F. Cuellár Fajardo

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: Geisha

SPRACOVANIE: natural - suché

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1350 m n. m.

ZBER: selektívny ručný, NOV 2020 - JAN 2021

 

UPOZORNENIE. Dostali sme reklamáciu na našu gejšu, že jej zrná sú škaredé a fľakaté a že je káva zle upražená. Možno ste si to všimli aj vy. Možno sa pýtate, ako je možné, že skoro 90 bodová výberovka nie je dokonalá? Jednoducho. Jedná sa o divoko rastúce kávovníky odrody gejša, ktoré sú vysadené v 100 ročnom pralese. Volne rastúce kávovníky sa volne rozmnožujú a tak vznikajú nové hybridy a ich rôzne variácie. Takto vyzerá káva, ktorá rastie volne v prírode bez ľudského zásahu. Je to zlé? Vadí to? Názor nech si urobí každý sám. Ale myslím si, že káva by sa v prvom rade mala vždy posudzovať podľa chuťového profilu. A verím, že ten Vám sadne :-)

 

Farmu Jerusalén sme v januári 2022 navštívili osobne. Prečítajte si ako to tam vyzerá a prebieha.

Hodnotenia

Celkovo
6 hodnotení Pridať hodnotenie
    Príjemná sladká vôňa. Chuť sladká, trochu menej ako pri Hondurase. No to jej neuberá na chuti. Acidita minimálna. Odporúčam
    Nevyrazna pre mna, poskusal som rozne hrubky mletia, mnozstvo vody atd. nejak mi nesadla. Podla priatelky... uplna topka :) a nedokonale vyzerajuce zrna som absolutne neriesil
    Už počas mletia vo Vás príjemná ovocná vôňa začne vyvolávať neutíchajúcu túžbu ochutnať túto ovocnú dobrotu. Toto je presne tá káva, ktorú si vychutnávate s pocitom, že jej nikdy nie je dosť. S malou dušičkou dopíjate zvyšok v šálke a jej ovocné tóny spúšťajú reakciu: "chcem viac a chcem ju hneď". Aj napriek nie tak vysokej acidite ju neodporúčam priaznivcom horkejších káv. Už vôbec nie bežnému teraskovému kávopičovi, ktorý ju neocení a zavrhne ako kyslú. Za mňa espresso/cold brew.
    Práve ju popíjam. Chuťovo veľmi príjemná,lahodná,áno je tam cítiť ovocie. Minimálna acidita
    Vynikajúca chuť, taka svieža ovocná.
Copyright © 2011 - 2022 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

3€ zľava na prvý nákup

Zaregistrujte sa a darujeme Vám zľavový kupón na 3€ na Váš prvý nákup (príde e-mailom)


Registrovať →