Káva GOOD VIBES ONLY DARK (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

GOOD VIBES ONLY DARK (200 g, zrnková káva)

AkciaNajpredávanejšieNovinka

Ovocná a sladká. Taký je náš jarný GOOD VIBES ONLY DARK sezónny blend. Odporúčame pre milovníkov moderného ovocného espressa.

GOOD VIBES ONLY nie je len káva. Je to myšlienka, ktorú chceme šíriť. Už pár rokov sa snažím žiť podľa tohoto motta. Mať pozitívnu myseľ a vysielať pozitívne vibrácie okolo seba. Som totiž presvedčený o tom, že naše myslenie vo veľkej miere ovplyvňuje to, čo sa nám v živote deje. Mozog je vysielač a zároveň aj prijímač a preto je naše myslenie zodpovedné za to, aké máme dni a život celkovo.

Znie to ako „voodoo“? Za vyskúšanie nič nedáte. Skúste pretransformovať svoje myslenie. Myslite pozitívnejšie a buďte slnkom pre ľudí vo vašom okolí. Uvidíte ako sa svet okolo vás zmení.

Táto káva je nosičom myšlienky GVO a aj našim jarným blendom. Nablendovali a upražili sme ju tak, aby nám spríjemňovala jarné rána a dni. Jej chuť je iskrivá, sladká a ovocná. Odporúčam na filter, alebo ovocné espresso.

100 % Arabika blend
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City +
Metóda prípravy: moderné espresso, moka, french press
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00 €

10,00
Množstvo:
Vypredané
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných

3€ zľavový kupón
na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 21.06.2024
Upražené a vypité: 770x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Recepty

Recepty

espresso

TURBOSHOT

20g kávy na 45g nápoja

čas extrakcie 20 sekúnd - začať počítať až keď začne vytekať káva z páky

 

PEŤO ODPORÚČA

20g kávy na 50g nápoja

čas extrakcie 25 - 28 sekúnd - začať počítať až keď začne vytekať káva z páky

 

Recept od Filipa Lörinca

Pomer (brew ratio): 1:3
Mletie: veľmi jemné
Teplota extrakcie: 94°C
Tlak: 9 barov
Čas extrakcie: 29 s

Chuť kávy

Káva má stredne silné, čajové a šťavnaté telo. V aróme nájdeme pestrú paletu vôní sladkého ovocia. V chuti dominujú taktiež sladké a ovocné tóny. Nájdeme v nej jahody, nektarinky, čučoriedky aj ananás. Dochuť kávy je mierne horká so sladkým nádychom karamelu a horkosťou pomarančovej kôry a rumu.

Pôvod kávy

Náš nový jarný blend je mixom troch sladkých a šťavnatých výberových káv z Etiópie, Kene a Jávy. Etiópia je spracovaná mokrou metódou a tvorí 1/3 zmesi. Keňa je spracovaná taktiež mokrou metódou a tvorí ďalšiu 1/3 zmesi. Jáva je spracovaná anaerobickou fermentáciou a tvoríu zvyšnú 1/3. Kombináciou týchto troch káv sme dostali jedinečnú a sladkú kávu.

Ďalšie informácie

Naše "hnutie" GOOD VIBES ONLY sme založili pred vyše 4 rokmi a táto káva sa stala nosičom myšlienky pozitívneho myslenia, ktoré sa snažíme propagovať.

Vo svete sa deje veľa zlých vecí, ktoré nám médiá podsúvajú každý deň a sme zahltení negativizmom, strachom a zlými vlnami. Určite to cítite mnohí z vás. Vnútorný nekľud, blbý pocit hneď ráno po zobudení, pritom neviete čo sa deje a prečo sa tak cítite. Poznám to aj ja a nie ste v tom sami. V tomto zajatí zlých pocitov žijú milióny ľudí po celom svete a nevedia čo s tým.

Dobrá správa je, že som našiel "liek", ktorý mi funguje. Teda lepšie povedané našli ho už mnohí predomnou. Napríklad Napoleon Hill, alebo aj samotný Tomáš Baťa a jeho 100 rád ako žiť šťastný život sú toho príkladom. Ja som to teda len "znovu objavil" a rád by som sa o to podelil s vami. 

 

Mentálne rady

 • Nekonzumujte správy. Proste si zablokujte všetky spravodajstvá. Naozaj nepotrebujete vedieť o tom, že koľko ľudí zomiera a kto zomrel, kto mal akú nehodu a kto má aké starosti. NIE, proste NIE. Povedzte zlým správam NIE.
 • Žite v prítomnom okamihu. Užívajte si maličkosti dňa ako je zvuk vetra za oknom, klopkanie dažďa na parapete, vôňa čerstvo namletej kávy. Chuť jedla, ktoré jete.
 • Nepremýšľajte nad blbosťami a zlé myšlienky neživte tým, že o nich rozmýšľate. Keď si uvedomíte, že rozmýšľate nad blbosťou, alebo niečím čo ani neviete ovplyvniť, tak s tým prestaňte. Takéto myšlienky treba pustiť preč. Dá sa to naučiť. Všetko je to o tréningu.
 • Obklopujte sa ľuďmi s ktorými sa cítite skutočne dobre a rozprávajte sa. Nielen o blbostiach, ale aj o živote, pocitoch a ceste životom. Dobrá diskusia s kamarátmi je najlepší psychiater.
 • Zabávajte sa. Tancujte, spievajte, vypustite paru.

Fyzické rady

 • V zdravom tele zdravý duch. Toto nie sú len prázdne frázy. Pohyb aspoň 3x týždenne spraví zázraky. (už Platón vedel, že pohyb je základom zdravej mysle a preto sa často prechádzal počas nekonečného dumania o živote)
 • Zdravá a vyvážená strava by mala byť tiež základom života. No nebojte sa dávať si "nezdravé" jedlá za odmenu. Fast food, pizza, sladkosť nie sú zlé ak to nepreženiete a máte dostatok pohybu.
 • Spánok je najlepší liek na všetko :)

Ja sám kráčam touto cestou a netvrdím, že sa mi darí všetko vyššie spomenuté dodržiavať na 100%. Dobrý pocit a flow šťastia a šťastného života je ako jazda surfera na vlne. Vyššie spomenutými radami sa viete na vlne udržať dlho, ale každá vlna raz padne a vy si musíte nájsť novú na ktorej sa budete viezť ďalej.

Naša káva GVO slúži na to, aby vám pomohla nasadnúť na pozitívnu vlnu. Vždy, keď ju chytíte do rúk a budete mlieť, tak si spomeňte, že prichádza nová pozitívna vlna a je len na vás či ju osedláte, alebo zostanete pod hladinou.

 

Ako najviac vyťažíte z tejto kávy? Tu je pár tipov.

- Táto káva sa najviac otvorí až 10+ dní od upraženia. To ale neznamená, že musíte čakať až 10 dní, kým si ju prvý krát pripravíte. Môžete ju skúšať v priebehu času a objavovať jej tajomstvá.

- Ak si ju robíte na filter, tak odporúčam vodu, ktorá má TDS okolo 80 - 90. Ideálny pomer na dripper je 1:14 až 1:15 a teplota vody 95°C.

- Ideálny čas extrakcie do 3 min. (nebojte sa skúšať a objavovať)

- užite si ju :-)

- tajný tip: počkajte, kým káva vychladne na izbovú teplotu a potom ju ochutnajte (príprava cez filter)

Hodnotenia

Celkovo
2 hodnotenia Pridať hodnotenie
  GVO je neskutočná bomba! Túto kávu pijem za odmenu. Nadšenie z nej ma neopustilo ešte niekoľko hodín po vypití. Kto rád skúša a experimentuje s kávou a dokáže oceniť pestrú paletu chutí, tak smelo do toho.
  Všetky odrody, z ktorých sa GVO skladá, som už ochutnal, bol som teda zvedavý na samotný blend. Bolo treba pomlieť trošku hrubšie (oproti Chine výraznejšie), výsledok - skvelé, voňavé, moderné espresso. Nebál by som sa ani svetlej verzie (kľudne tiež na espresso...). Chuť veľmi široká, iskrivá, ovocno-horká. Osloví aj trošku konzervatívnejšie chuťové poháriky, takže aj začínajúcich gurmánov ;-). No čo nám ešte "iluzionisti" z Coffeein pripravia? Necháme sa prekvapiť... a hlavne, budeme sa tešiť :-D
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA 13 ROKOV COFFEEIN

Jupíííííí na nákupy