POPEACHY káva - stredné praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

POPEACHY káva - stredné praženie (200 g, zrnková káva)

Peťo odporúčaNajpredávanejšieNovinka

Káva bude opäť dostupná 14.6. od 8:00

NÁZOV TEJTO KÁVY JE NA ŽALOBU! Povedala jedna pani na Žilinskom festivale kávy. Potom kávu ochutnala a ihneď si kúpila jeden balíček na doma.

Táto káva chutí po "peachy", teda broskyni. A chutí aj po pomaranči, mandarinkách a po čerstvom tropickom ovocí a je výsledkom šialeného experimentu.

Farmár do vzduchotesnej nádoby nasypal zelenú kávu a k nej pridal broskyne. Potom ich tam nechal spolu pekne dlho, aby sa zabavili. My v pražiarni sme k nej pridali kávu od rodiny Ortíz z Kolumbie a vzniklo z toho toto "popeachy" dielo. Ovocná BOMBA!

Ak vám chutil pineapple express, tak z tejto kávy budete namäkko. Pripravte si kávovary a mlynčeky, uvarte skvelú šálku a po každom dúšku si poviete len "mňam, táto káva naozaj chutí popeachy"

100 % Arabika blend
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City +
Metóda prípravy: moderné espresso
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

15,00
Množstvo:
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 19.06.2024
Upražené a vypité: 2520x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je prenikavá, sladká a broskyňová. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti kávy dominuje broskyňa a okolo nej sa kĺbia chute sladkého tropického ovocia. Dochuť kávy je mierne horká ako zelený čaj.

Pôvod kávy

Farmár z Kolumbie do vzduchotesnej nádoby nasypal zelenú kávu a k nej pridal broskyne. Potom ich tam nechal spolu pekne dlho, aby sa zabavili. My v pražiarni sme k nej pridali anaerobicky fermentovanú kávu, ktorá bola následne vysušená ako "honey" od farmára Libarda Ortíza z Kolumbie. A vzniklo z toho toto "popeachy" dielo. Ovocná BOMBA!

Ďalšie informácie

50% Colombia Peach Honey - Jairo Arcila

50% Colombia Anaerobic Honey - Libardo Ortíz

 

Fľakatá POPEACHY! Pri experimentálnych spracovaniach sa dejú veci, ktoré farmár nemá vždy plne pod kontrolou. Ak ste mali od nás túto kávu v predošlom spracovaní v roku 2023, tak bola veľmi pekná a jednofarebná. Spracovanie z roku 2024 je tmavšie a vďaka tomu druhá káva v blende (Etiópia) je výrazne svetlejšia. Tohtoročná "peach" je tmavšia, pretože sa farmár rozhodol fermentovať kávu dlhšie, čo má za následok ešte viac broskyňovej chuti. Vo výsledku je ale káva viac fľakatá, no chuti to nevadí. Jairovi sme napísali a sám uznal, že to s fermentáciou asi prehnal viac, než by bolo OK. Prisľúbil nám, že ďalšie kávy nám spracuje už "po starom".

Hodnotenia

Celkovo
6 hodnotení Pridať hodnotenie
  Na festivale kávy v KE som ju ochutnala ... je
  Normálne až tak nepociťujem prezentovaný chuťový profil káv, ale toto je broskyňa ako vyšitá! :))
  Káva má príjemnú chuť, vôbec nie je zlá, avšak broskyne v nej až tak moc nepozorujeme. (po prestavení mlynčeka a lepšom nastavení som ich cítila viac). 4* za to, že sme od Vás pili už aj lepšie kávy za lepšiu cenu :-)
  Zaujímavá chuť na vyskúšanie, ale nepil by som ju pravidelne. A nesmiete do nej dať ani len trochu mlieka, lebo zostáva len výrazná kyslosť.
  Skúšala som broskyňovu z inej praziarne 2xdrahsiu ktorá má až tak neodrovnala zato táto to dokázala doporučujem
  názov ju vystihuje :)
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

ZAREGISTRUJTE SA A ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať