Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Costa Rica La Pascuala - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Kávovníková farma la Pascuala má 12 hektárov a jeho história sa začala písať už v roku 1945, kedy ju zakúpil Apolonio Navarro Valverde. Na začiatku to nebola plantáž, ale len úrodná pôda. Apolonio najprv začal pestovať cukrovú trstinu, fazuľu a banány, no ich predajná cena a náročnosť pestovania sa neoplatili. Práve preto sa Apolonio rozhodol pre pestovanie kávovníkov.

Kávovníky sa na jeho farme pestujú dodnes. Hlavným farmárom je už jeho syn Eduardo Navarro Ceciliano s bratmi. Eduardo sa vybral cestou výberovej kávy a pochopil, že mať dobrú pôdu a podnebie nestačí. Preto preškolili všetkých zberačov a pracovníkov na farme. Všetky čerešne sú zbierané, až keď sú dokonalo dozreté a, samozrejme, aj po zbere sú ešte triedené ručne. Kávu následne sušia 25 dní a po vysušení nechajú odpočívať ďalšie 2 mesiace.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 27.03.2020

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Káva ma stredne silné, orieškové telo. V chuti nájdeme mliečnu čokoládu, oriešky aj sladkosť granátového jablka. Dochuť kávy sa nesie v podobnom duchu, no na pozadí je cítiť veľmi jemnú horkosť pomarančovej kôry. Kávu odporúčame hlavne na espresso.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody červený Catuai sa pestujú v regióne Rosario, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1350 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a zbierané a triedené ručne v roku 2019.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Rosario

MESTO: San José

FARMA: Finca La Pascuala

FARMÁR: Eduardo Navarro Ceciliano

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: Červený Catuai

SPRACOVANIE: natural - suché

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1350 m n. m.

ZBER: ručný, február 2019

Diskusia k produktu - Costa Rica La Pascuala - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)