Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Honduras Los Limos - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

Falcon Coffees je jedným z našich hlavných importérov zelenej kávy. V roku 2016 sa rozhodli investovať a rozbehli projekt zlepšenia trhu s výberovou kávou v Hondurase. Oslovili 25 drobných farmárov z regiónu Copán, ktorým ponúkli neskutočné množstvo know-how, ktoré by sami nikdy nedokázali získať. Farmárom dali kompletný tréning v pestovaní kávovníkov a taktiež aj technickú pomoc.

Hlavným cieľom spolupráce bolo zvýšiť bodovanie káv farmárov a, samozrejme, tým aj kvalitu a predajnú cenu. Úspech je obrosvký, pretože už 1. rok sa zvýšilo bodovanie káv v priemere o 3,25 bodov.

My sme do ponuky zaradili kávu od farmárky Norma Iris Fiallos, ktorá sa do projektu rozhodla zapojiť tiež. Jej káva je extrémne sladká a ovocná a zo zapojených fariem nás zaujala najviac. Verím, že bude chutiť aj vám a že ňou budete nadšený ako ja.

100 % Arabika
Speciality grade
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 15.01.2018

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Produkt už bohužiaľ nie je v ponuke
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, džúsové a čajové. Táto káva je zatiaľ najovocnejší „Honduras“, aký som kedy pil. V chuti dominujú štavnaté tóny čerstvého ovocia. Môžeme v nej nájť čučoriedky, papáju, maliny a malé bobuľové ovocie. Dochuť kávy je mierne horká, pripomínajúca skaramelizovaný cukor.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Catuai a Paraneima sa pestujú v regióne Copán, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1300 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou a sušené na slnku. Ručný zber a triedenie. Zber február – marec 2017.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Copán
FARMA:
Los Limos
FARMÁR:
Norma Iris Fiallos
PÔDA:
vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA:
Červený Catuai, Paraneima
SPRACOVANIE:
mokré, sušené na slnku
NADMORSKÁ VÝŠKA:
1300 m n. m.
ZBER:
ručný, január – apríl 2017

 

Viac informácií o káve z Hondurasu sa dočítate v našom článku.

Diskusia k produktu - Honduras Los Limos - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)