Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Ethiopia Hambela Dimtu - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Proces výberu kávy do našej pražiarne niekedy zaberie celkom dlhý čas. Vzorky káv, kde bola aj táto Etiópia, sme dostali 25. 6. od našej novej „green source“ spojky – Collaborative Coffee. Po cuppingu sme vybrali 2 kávy, ktoré nás naozaj očarili. Naturálnu Etiópiu a mokro spracovanú Keňu.

Ja viem. Teraz sme mali Etiópiu Wolichu Wachu a Keňu Getuyu, a teraz budeme mať zase Etiópiu a Keňu. Ale keď ja si neviem pomôcť, tieto kávy sú momentálne geniálne. Čerstvé zbery, pestré ovocné a florálne chute, ktorých sa neviem nabažiť.

Aj napriek tomu, že máme v ponuke specialty kávy z rovnakých krajín, ako sme mali minulé mesiace, tak vám garantujem, že chutia úplne inak ako tie predchádzajúce výberovky. Užívajme si ovocie Afriky, kým sa dá :-)

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 18.02.2019

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné až silné, mierne rumové. V chuti prevládajú ovocné a florálne tóny, ako sú černice, maliny, jahody a grapefruit. Dochuť kávy sa nesie v podobnom sladkom duchu a môžeme v nej nájsť trstinový cukor, skaramelizované mandle a marcipán.

Pôvod kávy

Divoké odrody kávovníkov sa pestujú v regióne Hambela, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške cca 2200 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a zbierané a triedené ručne. Zber november – december 2017.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Guji, Hambela

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Dimtu

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: divoké odrody (Heirloom)

SPRACOVANIE: suché - natural

NADMORSKÁ VÝŠKA: 2200 m n. m.

ZBER: ručný, november – december 2017

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Mojou dlhodobo najobľúbenejšou kávou je jednoznačne Etiópia Yirgacheffe, bohužiaľ v Coffeein ju predávajú v pražení na espresso. Keďže preferujem cold brew so svetlým pražením, rozhodla som sa vyskúšať Ethiopia Hambela Dimtu a rozhodne neľutujem, už dávno som si na káve nepochutila tak, ako na tejto lahodnej delikatese. Má úžasne jemnú, sladkastú kvetinovú chuť, ktorú v káve zbožňujem. Naposledy ma takto nadchla Geisha z Hacienda Esmeralda.

Diskusia k produktu - Ethiopia Hambela Dimtu - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)