Káva - Honduras Jerusalén WASHED - tmavé praženie | coffeein.sk
Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Honduras Jerusalén GEISHA WASHED - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Divoko rastúca geisha z pralesa.

GEISHA WASHED - ESPRESSO ROAST = mokré spracovanie kávy, pražená na espresso

Táto káva získala 1 zlatú hviezdu v súťaži GREAT TASTE AWARDS 2022, čo ju radí medzi špičku v kávovom svete.

S fincou Jerusalén a farmárom Josém spolupracujeme už od roku 2018. V roku 2022 sme ho aj osobne navštívili a spoločne sme kávu zbierali. Je to naša prvá direct trade spolupráca a Josého káva je dlhodobo najobľúbenejšia výberovka v našej ponuke.

Jeho farma v ktorej rastú divoké odrody kávovníkov GEISHA leží v hlbokom pralese pri mestečku Trinidad v Hondurase. Kávovníky tam zasadili ešte jeho prarodičia pred vyše 150 rokmi.

Naprostým unikátom farmy je, že sa kávovníky pestujú vo veľmi pestrej flóre a faune a tak nasávajú "silu lesa". Môžeme povedať, že sú to "lesné plody", pretože ich rast prebieha bez cudzieho zásahu v divokom pralese. Toto je káva vo svojej najdivokejšej podobe.

Ak Vás zaujíma celý príbeh farmy Jerusalén a náš trip report z nej, tak nižšie v kolónke "viac informácií" nájdete link na článok v ktorom je veľa fotiek a príbeh ako sa k nám táto káva dostala.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City + - stredne tmavé praženie
Metóda prípravy: espresso / moka / french press
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 04.12.2023
Upražené a vypité: 1844x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká a karamelová. Káva má stredne silné telo a v jej chuti cítiť mokrú metódu spracovania, teda je čistejšia a iskrivejšia ako je suchá a black honey, ktorú máme tiež v ponuke. Aj napriek tomu je ale oproti iným gejšám (napríklad z Panamy) oveľa viac divokejšia s masívnejšim telom. V chuti môžeme nájsť rôzne tóny bobuľového ovocia a sladkosť kvetov. Dochuť kávy sa nesie v sladko - karamelovom duchu s jemnou horkosťou kakaa.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Geisha sa pestujú v regióne Santa Barbara, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1350 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou. Ručný zber a spracovanie november 2021 – január 2022.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Santa Barbara

MESTO: Trinidad

FARMA: Finca Jerusalén

FARMÁR: José F. Cuellár Fajardo

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: Geisha

SPRACOVANIE: fully washed - mokré

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1350 m n. m.

ZBER: selektívny ručný, NOV 2022 – JAN 2023

 

UPOZORNENIE. Dostali sme reklamáciu, že jej zrná sú škaredé a fľakaté a že je káva zle upražená. Možno ste si to všimli aj vy. Možno sa pýtate, ako je možné, že 90+ bodová výberovka nie je dokonalá? Jednoducho. Jedná sa o divoko rastúce kávovníky odrody gejša, ktoré sú vysadené v 150 ročnom pralese. Volne rastúce kávovníky sa volne rozmnožujú a tak vznikajú nové hybridy a ich rôzne variácie. Takto vyzerá káva, ktorá rastie volne v prírode bez ľudského zásahu. Je to zlé? Vadí to? Názor nech si urobí každý sám. Ale myslím si, že káva by sa v prvom rade mala vždy posudzovať podľa chuťového profilu. A verím, že ten Vám sadne :-)

 

Farmu Jerusalén sme v januári 2022 navštívili osobne. Prečítajte si ako to tam vyzerá a prebieha.

Hodnotenia

Celkovo
5 hodnotení Pridať hodnotenie
    Veľmi jemná kvalitná káva - decentne horká, pekne ovocná. Aj keď mám radšej sladké kávy a táto nie je aj tak bola skvelá. Moja prvá káva od coffeein a určite odporúčam. :)
    Káva je chuťovo aj čuchovo jemná bez horkosti či kyslosti. V chuti naozaj cítiť jemnú sladkosť,ktorá sa mi trochu zvýraznila po pridaní pár kvapiek mlieka. Príjemná,jemná káva,ktorá nikoho neurazí.
    Ochutnal som množstvo káv na filter, ale táto je jedna z najlepších (chuť je samozrejme subjektívna vec). Chuťový profil kávy však veľmi presne korešponduje aj s reálnou chuťou. Navyše krásny farmársky príbeh a super cena. Odporúčam každému fanúšikovi ovocných batch brew káv.
    Skvelá káva, ovocie v chuti tam naozaj je, cítim ho dlho po vypití. Telo je výrazné, acidita a horkosť pritom nízka. Dlho som sa kôli obavám z kyslého dojmu vyhýbal kávam s ovocnými profilmi, dnes sa teším na každú ďalšiu šálku tejto kávy. Človek sa učí neustále celý život...
    Výborná káva, osobne v nej cítim najmä sušené ovocie s veľmi miernou aciditou po citrusoch.
Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA ŠTASTNÉ A KÁVOVÉ

Oslávte s nami kávové Vianoce:

JUPIIIII IDE SA NAKUPOVAŤ