Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Nicaragua La Bendicion - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Luis Balladarez je pestovateľom kávy štvrtej generácie a je taktiež aj pastorom komunity v regióne Nueva Segovia v Nikaragui, kde žije. Jeho rodina pestuje kávovníky už po mnoho dekád, no venujú sa hlavne komoditnej káve. V roku 2005 sa Luis a jeho otec rozhodli, že si založia vlastnú kávovníkovú farmu a začnú pestovať kávovníky a robiť výberovú kávu. A tak naštartovali svoje kávové podnikanie.

Založili farmu Bendicion („požehnaný“), ktorá momentálne produkuje jednu z nejlepších káv na svete. V roku 2018 získal 1. a 5. miesto v sútaži Cup of Excellence s dvoma odrodami Red Pacamara. Dokopy získali za 15 rokov už 12 ocenení Cup of Excelence.

Farma La Bendicion se nachádza v Nicaragui, uprostred pohoria Dipilto – Jalapa, v severnej časti Nueva Segovia a leží v nadmorskej výške 1300 – 1500 m n. m. Rozkládá se na ploche 440 akrov, z toho sú na 183 vysadené kávovníky. Na zbývajúcich 257 sa nachádza borovica a listnatý les. Vďaka horskému terénu má oblasť jedinečnú mikroklímu. Miesta orientované na juh sú vystavené slnečnému žiareniu, kým tie na sever sú pohltené zeleňou a vystavované častým dažďom. Práve vďaka týmto podmienkam je táto káva tak jedinečná a zaujímavá.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 22.02.2021

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je plné a ovocné. V chuti dominujú tóny zrelého tropického ovocia. V chuti nájdeme taktiež sladkosť broskýň a ananásu. Dochuť kávy má mierne horkejší nádych a môžeme v ňom nájsť karamel a trstinový cukor.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Red Pacamara sa pestujú v regióne Nueva Segovia, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1300 – 1500 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a zbierané a triedené ručne. Zber 2019.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Nueva Segovia

FARMA: La Bendicion

FARMÁR: Luis Balladarez

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: Red Pacamara

SPRACOVANIE: suché – natural

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1300 - 1500 m n. m.

ZBER: ručný selektívny, 2019

Diskusia k produktu - Nicaragua La Bendicion - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)