Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Honduras El Naranjo - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Hugo Herman Lopez je farmárom 3. generácie a káve sa venuje od útleho veku. Narodil sa na kávovníkovej farme a svojich potomkov tiež priniesol na kávovníkovú farmu. Jeho micro-lot, farma El Naranjo živí jeho a jeho rodinu. Ako väčšina farmárov v Hondurase spracováva kávu mokrou metódou, no vplyv Carlosa Estevéza, špecialistu na experimentálne kávy sa dotkol aj jeho. (ten istý Carlos Estevéz, ktorý sa postaral o školenie spracovania pri káve El Salvador San Carlos Dos)

Hugo sa teda rozhodol, že vyčlení určitú časť úrody a spracuje ju experimentálnou metódou a to 90 hodinovou maceráciou a následne vysuší na slnku. Po ručnom selektívnom zbere sa čerešne umyjú a následne dajú macerovať na 90 hodín do špeciálnych barelov. Po macerácii sa čerešne dajú sušiť na africké postele na priame slnko na 10 - 13 dní. Po vysušení sa zrná očistia, vylúpu a zabalia do vriec, kde káva oddychuje ďalších 30 dní. Limitovaná edícia - microlot, na sklade máme 210kg.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 30.11.2020

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je mocné a plné. V chuti dominujú tóny šušeného tropického ovocia, sladkosť karamelu a korenitosť bieleho rumu. V chuti nájdeme taktiež sladkosť tamarindu. Dochuť sa nesie v kávovejšom duchu a pripomína horkú čokoládu.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Parainema sa pestujú v regióne Copan, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1200 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované 90hodinovou maceráciou a následne suchou metódou. Ručný zber a triedenie 2020.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Corquin, Copan
FARMA: El Naranjo
FARMÁR: Hugo Herman Lopez
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: Parainema
SPRACOVANIE: 90h macerácia - natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2020

Diskusia k produktu - Honduras El Naranjo - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)